YARDIM MERKEZİ

Online Tasarım Nasıl Yapılır?

dijital baskı

Online Tasarım Nasıl Yapılır?

Online tasarım nasıl yapılır? Dijitalbaski.org üzerinden online tasarım yapmak isteyenler bu yardımcı bilgilerden faydalanabilirler.

Hazır Şablonlar

Sol kısımda bulunan panel üzerinde yer alan “Şablonlar” bölümüne tıklayarak sistem üzerindeki hazır tasarımlara erişebilirsiniz. Bu tasarımlar üzerinde değişiklik yapabilir ve logonuzu değiştirebilirsiniz.

Yazı Ekleme

Yapacağınız tasarım üzerine yeni bir yazı eklemek için ana panelde yer alan “T” simgesine dokunarak yeni yazı ekleyebilirsiniz. Yazınızın kartvizit veya broşür üzerinde nasıl duracağını belirleyerek yazı karakterini ve rengini değiştirebilirsiniz. Yazının kalın, italik veya çizgili olmasını istiyorsanız sol panelin üstünde yer alan B, I, U seçeneklerinden yazınıza istediğiniz vurgulamayı yapabilir ve boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Resim ve Vektör Ekleme

Resimler bölümüne tıklayarak tasarımınıza resim ekleyebilir veya arka plan olarak ayarlayabilirsiniz. Renk seçenekleri panel üzerinden “SVG Dolgu Rengi”kısmından kolayca değiştirebilirsiniz. Dilediğiniz arka plan rengini belirleyebilirsiniz. Yüklediğiniz resim içerisinde istenmeyen kısımları “Resmi Kırp” seçeneğinden kesebilirsiniz. Bunların yanı sıra eklediğiniz resme efekt vermek için “Filtreler” seçeneği üzerinden ton uygulaması yapabilirsiniz.

Vektörel Şekil Ekleme

Vektörel şekil eklemek için panel üzerinde bulunan hazır nesneleri kullanabilirsiniz. Nesnelerin rengini değiştirmek için aşağı bölümde yer alan “Dolgu Rengi” seçeneğine tıklayarak istediğiniz rengi uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız renklerin saydamlık ayarını “Opacity” seçeneğinden değiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra toplu renk değişimi de mevcut olup ve tek tuşla tercihinizi gerçekleştiriyorsunuz.

online tasarım 1

online tasarım 1

Küçük Resim Ekleme

Sol panelde bulunan kitap simgesine tıklayarak hazır küçük resimlere ulaşabilirsiniz. Seçimini yaptığınız küçük resmi arka plan olarak da uygulayabilirsiniz. Resim ekleme seçeneğinde olduğu gibi bu alanda da eklediğiniz resimlere efekt verebilirsiniz.

Arka Plan Rengi Ekleme

Panel kısmında bulunan fırçaya tıkladığınızda arka plan üzerinde değişiklik yapabileceğiniz renk kartelası çıkmaktadır. Tasarımınıza uygun arka plan rengini buradan belirleyebilirsiniz.

Harita Konumu Ekleme

Kartvizit veya broşür tasarımlarınıza işletmenizin haritasını da ekleyebilirsiniz. Panelin sol tarafında bulunan harita sembolüne tıklayarak işletmenizin kolay bulunmasına yardımcı olabilecek statik haritanızı ekleyebilirsiniz.

QR Kodu Ekleme

Tasarımınızın içerisine birde QR kodu eklemek isterseniz eğer sol panelde bulunan QR kod simgesine tıklayarak şirketinizin web adresini kod oluşturma alanına girerek, QR kodunu kartvizitinize veya broşürünüze ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz kodun renk ve boyut ayarını panel içerisinde bulunan alandan gerçekleştirebilirsiniz.

Tasarımı Kaydetmek

Tasarımınızı uyguladıktan sonra mutlaka “Tasarımı Kaydet” seçeneğine tıklayarak yaptığınız değişikliklerin kaybolmasını önleyebilirsiniz. Uygulaması biten tasarımınızı “Tasarımı Sepete Ekle” diyerek yapmış olduğunuz tasarımın siparişini anında gerçekleştirebilirsiniz.

online tasarım

online tasarım

Üst Panel Seçenekleri

Tasarım üzerinde bulunan logo veya istenmeyen yazıları silmek için tıklayıp “delete” tuşuna veya “çöp kovası” simgesine basarak kaldırabilirsiniz.

Yaptığınız değişiklerin bozulmamasını istiyorsanız, değişiklik yaptığınız yazıyı veya vektörel çizimi seçerek yukarı alanda bulunan “kilit tuşu” ile olası yanlış seçimlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Tasarımınıza “Izgara” ekleyerek simetri ayarlarını da yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra üst panelde yer alan “Döndür” ve “Yatay, Dikey Çevir” seçenekleri ile değişiklikler yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra birçok kısayol ile tasarımınızı kolayca uygulayabilirsiniz ve siparişinizi verebilirsiniz. Dijital Baskı işletmemiz profesyonel ekibimiz ile 7/24 saat hizmetinizde..