FORGOT YOUR DETAILS?

Folyo baskı

Folyo baskı, araç ve araba reklam folyosu ile kaplama ve fiyatları hakkında teknik bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Folyo baskı nedir?

Folyo baskılar PVC özellikli ve arka yüzeyinin yapışkanlı olması nedeni ile prüzsüz yüzeylere kolayca uygulanabilmesinden dolayı folyo baskı denir.

Folyo baskılar nerede kullanılabilir?

Folyo baskıların kullanıldığı ve uygulanabildiği alanlar ise camlara, duvarlara, dekota, pleksi, araç ve arabalarda, fotoblok, sunta, lam, düz ve tozlanmamış alanlarda polikarbonlarda ve reklam panolarına kolayca uygulanabilir. Folyo baskılar iç mekan ve dış mekan baskılarıda ayrıca kullanılır. Dijital folyo baskılar m2 cinsinden hesaplanarak fiyatları ortaya çıkar. Arka yüzeyinde olan yapışkanlı kısımın ne kadar güçlü olduğu ve mikron kalitesi ile malzeme kendini belli eder. Ucuz reklam folyosu ile yapılan baskılar ve folyonun kalitesizliği kısa zaman sonra camdan kolayca soyulmaktadır. Dijital baskı folyosunda 3M oracal 1nci sınıf malzemeler tercih edilmelidir. 

Folyo baskı fiyatları, Araç ve araba reklam kaplama araç folyo giydirme fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Araç reklam folyosu

Cast folyo olarak bilinen bu malzemelerde araç giydirme ve araç reklam folyoları tercih edilmektedir. Bu malzemeler diğer baskı folyolarına göre incedir. Bunun sebebi ise araçlardaki kıvrımlarına ayak uydurabilmesidir. Bu malzemeler ince olunca kalitesiz veya dayanıksız olduğu manasına gelmez.

Araç kaplamada cast folyo baskılar kullanılmalıdır. Normal folyolar kullanıldığı takdirde istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Cast folyolar araçlarda reklam giydirmelerinde ve renk değişimlerinde çok sık kullanılmaktadır. Cast folyolarda baskılar uygulandıkdan sonra Araç giydirmelere gelindiğinde dikkat edilmesi gerekenler ise folyonun gergin şekilde araca giydirilmesi ve çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda gevşeme ve kasma yapabilir. Bunun için ortam sıcaklığı sağlanmalıdır.

Cast folyo avantajları nelerdir?

Cast folyonun esnek yapısı sayesinde afiş ve diğer malzemelerin uygulanamadığı alanlara kolayca uygulanabilmesi büyük bir avantajdır. İnce yapısına rağmen çok dayanıklı olan bu malzeme solvent boyalarla baskı yapılsa bile bu dayanıklılığını kaybetmez üstelik daha da dayanıklı hale gelir. Olumsuz hava şartlarında etkilenme derecesi neredeyse %3 oranındadır yani neredeyse hiç yoktur.

Özellikle ticari taksilerde cast folyo ile kaplama çok avantajlıdır. Araç ticari taksi dönemini bitirdiğinde aracın üzerinden folyo çıkartılarak tekrar normal şekilde kullanıma sahip olunabilir. Araçlardan folyolar çıkartılırken sıcak hava verilerek araçtan folyo sökülür aracın boyasına ve kaportasına hiç bir zarar vermez.  Cast folyoların dayanıklılık süresi 7 ile 10 yıl arasında değişir. Folyolara baskı yapılırken yüksek çözünürlükte ve kaliteli tasarım kullanılarak baskılar yapılmalıdır. 

 

Folyo baskılar ile başka neler yapılabilir?

Folyo baskılar ile araç kaplama, ışıklı ve ışıksız tabelalar, cephe giydirmeler, plaza camlarına reklam kaplaması, iş yeri ve kurumsal firmalar cam giydirmelerinde kullanabilir. Folyo baskılar ile sokak yönlendirme levhaları ve panoları kaplana bilir. iş güvenliği levhaları yapılabilir. Daha bir çok düz alanda folyo baskıdan yararlanarak kullanabilirsiniz. 

TOP