FORGOT YOUR DETAILS?

One way vision baskı

One way vision baskı hakkında bilmeniz gereken tüm teknik bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ürünün ismi İngilizce olduğundan dolayı bu terimden çok,  “delikli folyo” adı ile bilinmekte olan bir tür reklam folyo baskı işlemidir. PVC esaslı bir malzemeden üretilmekte olup, delikli bir yapısı vardır. One way vision folyo baskı, halk dilinde delikli ve yapışkanlı folyo olarak bilinmektedir.. Işık hangi tarafdaysa o taraf görebilirsiniz. Yani camlarınızı one way vision baskılar ile giydirdiniz veya kaplattınız. Gündüz ışık dışarıda olduğundan dolayı içeride karanlık olduğundan dolayı dışarıdan içerisi görünmez. İçerden dışarısı net şekilde görülebilir. Ancak kış döneminde veya geç saatlere kadar çalıştığınızda, içeride ışık yanınca dışarısıda karanlık olduğunda içerdekiler dışarıyı göremez. Ancak dışardakiler içeridekileri net şekilde görebilir. Bu yüzden kullanılacak alanlar daha doğru tespit edilmelidir. 

One way vision baskının avantajları

Bu ürünün en büyük avantajı cam yüzeylerde,  baktığınızda dışarıyı görebilme imkanı sağlamasıdır. 0.15 ile 0.20 mm folyo kalınlığı sayesinde uzman uygulamacı bir ekip ile montajı gerçekleştirilirse üründe tatmin edici sonuçlar ortaya çıkması sağlanır. Ayrıca kullanılan malzeme one way vision arka yüzeyindeki yapışkanı ne kadar güçlü ve kaliteli ise o kadar iyi sonuç verecektir. İnce olduğu kadar dayanıklı da bir malzemeden üretilmektedir. Bu nedenle dayanıklılığını uzun bir süre koruyabilir.

One way vision baskı dış mekan baskıların hepsinde olduğu gibi solvent bazlı boyalar  kullanılmaktadır. Solvent bazlı boyalar açık havada olumsuz hava şartlarına karşı en yüksek koruyuculu  boya çeşididir. Dış mekanda uygulandığında bir cam'ın yağmur, kar, yoğun güneş ışıkları gibi hava şartlarında etkileneceği düşünülürse, kaliteli bir boya kullanılmaması durumunda boyaların akması ya da renklerinin solması kaçınılmaz olur. Solvent bazlı boyalar bu durumların önüne geçmektedir. Ayrıca kullanılan ürünün kalitesi, uygulama yapan ekibin tecrübesi  ile kullanım ömrü 1,5 yıldan 5 yıla kadar değişkenlik gösterir

One way vision baskı uygulaması genellikle cam yüzeylerde kullanılmaktadır. Neredeyse her yerde kurumsal firmaların yada caddelerde görebileceğimiz bu uygulamalar  pvc (folyo) üzerine yapılan dijital baskı sayesinde hem cam yapıların dışarıdan içerisi görünmez hem de reklamınızı yapmış olursunuz. İstediğiniz bir cama, fotoğraf yüksek kalitede basılarak kaplamalar yapılmaktadır. Sadece firmalar camlara değil araçlarda da bu ürün kullanılmaktadır. Bu ürünü tercih edilmesindeki diğer bir sebeb ise gündüzleri dışarıdan içeriye ışık girmeside büyük bir etkidir.

Bu uygulama için ilk defa baskı ve tasarımı yapılacak yerin baskı yapılmadan evvel uygulanacak alanın ayrıntılı olarak her cepheden fotoğrafları çekilir ve bilgisayarda grafik tasarım programları sayesinde uygun duruma getirilir. Hazırlanan bu grafik tasarımlar sizlerin onayı ile One way vision üzerine yüksek kaliteli olarak basılır.

Alınan yapının ölçülerine göre hazırlanan graik tasarım çalışmaları uygulanmaya hazır hale getirilir. Arka yüzeyi yapışkanlı olan bu malzeme tecrübeli ustalarımız ile istenilen yere uygulanır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ölçülerin doğru alınmasıdır. www.dijitalbaski.org  one way vision baskı fiyatları için tıklayın.

 

TOP